Vajina estetiği neleri çözümler?

Vajina Estetiği Neleri Çözümler

Vajina Estetiği Neleri ÇözümlerVajinoplasti yani vajina estetiği bu bölgedeki doğuma ve yaşlanmaya bağlı gelişen deformasyonları çözümleyen bir estetik cerrahi prosedürüdür. Gevşeyen, gevşek hale gelen, kararan, sıkılığını kaybeden, form kaybı yaşayan vajina bölgesinin tüm sorunları vajina estetiği operasyonu ile düzeltilir. Hatta bazı estetik cerrahlar, bölgenin vajina estetiği ile toparlanarak, daha cinsel açıdan daha fazla zevk alan ve veren bir bölge haline geldiğini de savunuyorlar.

Duygusal mı, fonksiyonel mi?

Vajinal dokuların tamiriyle arzu, uyarılma, uyarma gibi duyguların vajina estetiği cerrahisiyle toparlandığını söyleyen estetik cerrahlar kadar, bunun kişisel bir sorgulama olduğunu söyleyen cerrahlar da var. Yüksek bir cinsel tepkinin verileceği hiçbir zaman garanti edemez çünkü cinsellik bir nevi psikolojik bir süreçtir ve kendi içinde vajinal dokuyu sıkma, uzayan orgazm son derece kişisel tepkilerdir. Duygusal, ruhsal, ve kişilerarası faktörlerin olduğu da bir gerçektir. Buna ek olarak, cinsel “duyarlılık” otomatik olarak daha fazla zevke yol açmaz hatta ağrıya bile neden olabilir.

Labiaplasty ve dudakların şekilsizliği

Labiaplasty, plastik cerrahi de Labiada denilir ( “dudaklar” çevreleyen vajina dokusu), tek başına ya da vajinoplasti operasyonu dahilinde yapılabilir. Cerrahi olarak büyük labia (büyük, dış vajinal dudaklar), ya da labia minör (küçük, iç vajinal dudaklar) normal boyutlara getirilebilir. Labiaplasty, labia boyutunu veya şeklini değiştirir genellikle onları daha küçültür veya aralarında bir asimetri düzeltme çalışması yapılır.

Eğer vajinoplasti veya Labiaplasty düşünüyorsanız, vajina estetiği dahilinde karar vermek amacıyla, rekonstrüktif cerrahi ve estetik cerrahi arasındaki farkı anlamanız gerekiyor.

Rekonstrüktif düzeltme, estetik kaygısı

Rekonstrüktif cerrahi, uygulanan vücut kısmının işlevini artırır. Estetik cerrahi ise esasen normal anatomiye estetik eşlik eder.  Kısaca birinde sadece fonksiyon önemli iken, estetik cerrahide hem fonksiyon hem de estetik olarak vajina bölgesinin nasıl gözüktüğü de önemlidir. Bu sebeple vajina estetiği olmak istiyorsanız, seçeceğiniz estetik cerrahın sanatsal bakış açısına, estetik cerrahi deneyim ve görüşlerine dikkat etmenizi öneriyoruz.

Kadın Hastalıkları Uzmanları yani Jinekologlar da vajina estetiği yapıyorlar. Fakat burada da yine görsellik yani estetik kaygılar ortaya çıkıyorlar. Kadın doğum uzmanları bölgesinin fonksiyonlarının tam olarak yerine getirilmesi için uğraşırlar. Operasyon sırasında her zaman uzuvların sadece görevlerini yerine getirmesini amaçlarlar.

Bazı vajinoplasti prosedürleri, örneğin, genç yaşlarda rastlanan sorunlar için rekonstrüktif ameliyatlara başvurulur. Örnek olarak gelişen doğum kusurları bir kız çocuğunun normal idrar yapmama, vajinasının kapalı olması, hatalı biçimlendirilmiş çok kısa, ya da (örneğin vajinal agensis gibi) menstrüasyon olamaması gibi kusurlar çözümlenebilir.

İdrar kaçırma sorunu da çözümleniyor

Vajina estetiği ameliyatlarını değerlendirdiğimizde ve bu şekilde işlevsel sorunları düzeltmek için vajina estetiği yaptıranları incelediğimizde, aslında fonksiyon kadar estetiğinde kadınlar için son derece önemli olduğunu gözlemliyoruz. Ayrıca bir diğer önemli konu yine vajina estetiği operasyonları içerisinde ele alınan üriner inkontinans mevzusudur. İdrar kaçırma manasına gelen üriner inkontinans sadece ürolojinin bir ilgi alanı gibi gözükse de, estetik cerrahlar vajina estetiği operasyonu dahilinde bu sorunu da çözümleyebiliyorlar. Yine burada da bazı doktorların görüşleri şu şekilde. Estetik cerrahlar, eğer bir kadında idrar kaçırma sorunu varsa, aynı zamanda bu, vajina bölgesindeki deformasyonu da gösterir. Kısaca kadının vajina bölgesinin sıkılaştırılması gerekir. Bölgedeki kaslar, idrarı tutamaz hale gelmiştir ve idrar kaçırma sorunu yaşıyordur. Sadece idrar kaçırma sorununu çözümlense dahi genel deformasyon devam edecektir görüşündeler. İşte bu doğrultuda genital güzelleştirme gibi vajina estetiğini total olarak ele alan uygulamalar da bulunuyor.

Vajinoplasti ve Labiaplasty İlgili ameliyatlar

Daha yakın zamanlarda, vajinoplasti “vajinal gençleştirme” ve “tasarımcı vajina” “ genital güzelleştirme” prosedürleri olarak adlandırılan estetik cerrahi prosedürü haline geldi. Aslında en doğrusu, konuya total olarak bakan, hem işlevselliği, hem de estetik kaygıları bir arada ele alan prosedürler olduğunu düşünüyoruz. İşte Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği genital güzelleştirme uygulaması da tam bu ifadeye karşılık veren bir operasyon. Vajinanın olası tüm sorunlarını çözümlüyor. Hem estetik, hem de fonksiyonel olarak form kaybı yaşana vajina bölgesini sil baştan yeniden tasarlıyor ve genç kız görüntüsü ve fonksiyonluğu armağan ediyor.

Genital Güzelleştirme ve vajina estetiği

Vajina estetiği konusunda en fazla modern teknik ve üzerinde çalışılmış bir prosedür olan genital güzelleştirme, üstelik bu çağdaş duruş sebebiyle ödül almış bir teknik.

İçeriğinde labiaplasti, pigmentasyon sorunu, g shot uygulaması, mons pubis tümseği sorunu, vajina daraltma ve bunun gibi bölgeye özel uygulamalarla total bir gençleştirme sağlıyor.  

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un genital güzelleştirme, vajina estetiği konusunda çok fazla makalesi var, hasta deneyimleri var. Dolayısıyla işin uzmanına giderek bu vajina estetiği operasyonunu gerçekleştirmek ise bize göre en doğrusu.

Kaynak: http://www.vajinaestetigi.ist/vajina-estetigi-genital-guzellestirme/

Vajina Estetiği ve Fazlası Kararma Tedavisi Ayrıca Daraltma Güzelleştirme

Vajina Estetiği hızlı büyüyen kozmetik cerrahi segmentlerinden biri de kadınları son derece yakından ilgilendiren vajina estetiği, vajina gençleştirme, genital güzelleştirme tekniğidir. Dikkat ettiğiniz gibi konuya birçok ifade yüklenmiş farklı cerrahlar ne yapıldığını açıklamak için farklı terimler kullanmışlardır.

Bu terimler estetik cerrahların kendini tanıtma şekilleri, kullandıkları prosedürlere anlam katma çabasıdır. Fakat içlerinde bir tanesi var ki, vajina estetiğini gerçek anlamda bir üst seviyeye çıkarıyor. Genital Güzelleştirme!

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur’un Genital Güzelleştirme tekniğine bakmadan evvel vajina estetiğine gerek duyan bayanların olası sorunlarına hep beraber bakalım istiyorum.

 Doğum travması, gevşeyen doku ve doğum sırasında yapılan uygunsuz kesi izleri, iç dudaklardaki sarkma sorunları, pigmentasyon sorunları, perine (vajina ve rektum arasındaki boşluk)  sorunları gibi gibi. Fakat vajina estetiği bugüne kadar hep estetik cerrahın ameliyat türünde performansı ile yapıldı. Yani neşter kullanıldı, makas, koter birimleri, bıçaklar kullanıldı. Oysaki şimdi yeni teknoloji ile devreye radyofrekans, lazer, kök hücre enjeksiyonları gibi teknikler girdi. İşte genital güzelleştirme tekniğinin de farklı kesi yapılmadan bazı düzeltmelerin sağlanıyor olmasıdır.

Mükemmel sonuçlar bu yöntemler ile elde edilmiştir. Söz gelimi labiaplasti. Bu küçük dudaklarda oluşan bir sorun. Kadınlar artık sarkmış form kaybetmiş labialar yerine daha hoş ve daha az belirgin olanları tercih ediyor. Büyük ve zevksiz küçük dudak şikayetleri çekerek ve sıkı giysiler giydiğinde tahrişe sebep olarak, ağrının yaşanması en büyük sebepler arasında gösteriliyor. Ayrıca binicilik sporu yapanlar ve cinsel ilişki sırasında sorun yaşayanlar da bu labia sorunundan şikayetçiler. Özellikle Gençler ve genç kadınlar şikayetçi, kendi labia büyüklüğünün verdiği korkuyla mayo dahi giyemiyorlar zira sarkan ve büyükçe bir penis gibi durmasından utanç duyuyorlar. Vajina estetiği olmak istediklerinde ise karşılarına kesi yapılan ve ciddi iyileşme süreçleri ön görülen bir planlama yapılıyor bu da kadınların vazgeçmesine sebep oluyor. Bülent Cihantimur’un tekniğinde ise, labiaplasti işlemi radyofrekans cihazı ile yapılıyor. Labialara form veriliyor ve kesi bu cihazla yapıldığı için dikişe gerek yok. Hem kesiyor, hem de dokuyu bütünleştirip kapatıyor. İyileşme süreci de bu sebepten ötürü kısalıyor. Normal klasik şekilde yani neşter kullanılarak yapılan vajina estetiği operasyonlarının iyileşme süreçleri 1 aynı bulurken, genital güzelleştirme tekniği içinde yapılan labiaplasti yani radyofrekanslı cihazla yapılan ise ortalama 1 hafta içinde kadına muhteşem bir konfor sağlıyor

Kök hücre ve vajina estetiği

Labiaplastinin radyofrekansla yapılmasından sonra, genital güzelleştirme tekniği içinde bir de renk sorunu çözümleniyor. Vajina daraltma yapılıyor. Bunu sağlayan ise kök hücre. Kadınlar zaman içinde hormonel dalgalanmalar ve günlük ped kullanımı sonrası vajinalarında koyu enk sorunu ile karşılaşıyorlar. Ayrıca kontrolsüz yapılan doğumlar da vajinanın yıpranmasını sağlıyor. Hastanın bedeninin bir başka yerinden alınan yağ bu bölgeye Cihantimur Yağ Transferi tekniği ile aktarıldığında, kök hücrenin avantajlarıyla hem renginde açılma, hem de vajinanın daraltılması, gençleştirilmesi güzelleştirilmesi sağlanıyor. Aşırı doku çıkartılarak, CO2 lazerler ile düzeltme yapılıyor ya da enjekte yağ ile daha dolgun ve çekici görünmesi için vajina estetiği yapılıyor. Ayrıca bu alanda hem de daha az bölgeyi yapmak için o Mons pubis, yani yukarıda belirgin olan bölgeden liposuctionla yağ alınıyor ve transfer ediliyor.

Modern pelvik ve vajinal cerrahi yani vajina estetiği cerrahisi genellikle güçlü yeni malzemelerin kullanımını gerektiriyor ve bu da Cihantimur’un geliştirdiği genital güzelleştirmede kullanılan bir tekniktir. Gevşek ve hasarlı dokuları yeniliyor. Gelişmiş onarımları sayesinde Cihantimur bu türün yani vajina estetiğinin en gelişmiş eğitim uzmanı olarak kabul ediliyor. Cihantimurun bu tekniği ayrıca hissizlik konusunda da sorun çıkarmıyor yani kesi lazer ya da radyofrekans ile yapıldığı ve hatta kesi kullanılmadan onarımın kök hücre enjeksiyonu ile kotarıldığı için, hissizlik gibi bir durum da söz konusu değil

Her kadın vajina estetiğini zaman bakmayı tercih ediyor ve tekrar genç hissetmek için her zaman vajina estetiğini düşünse de, hep bu kesi ve iyileşme süreçlerinden ötürü uzak durmaya veya cesaret edememeye başlıyorlar. Vajinal gençleştirme ayrıca bir başka konuya daha tazelik kazandırıyor o da cinsel ilişkidir. Vajina estetiği yaptıranlar sıklıkla cinsel ilişki sırasında aldıkları zevkte artış olduğunu ve partnerlerine de daha fazla zevk verdiklerini gözlemlediklerini söylüyorlar. Özellikle kadının vajinal kanal daralması orgazm geliştirdiğini gösteren kontrollü çalışmalar var. Ayrıca bir kadının seks hayatını dramatik bir şekilde değiştirdiği söyleniyor. Geliştirilmiş cinsel duyu Raporları artan sürtünme anekdot deneyim ve daha az bilimsel araştırmalar tarafından uygulansa da, kadınların çoğu özellikle yabancı sitelerde bunu açık bir şekilde dile getirmişler. Bunun nedeni ise, vajina estetiğinde yapılan yağ enjeksiyonunun daraltma sırasında enjekte edildiği bölgeyi de yani G noktasını da açığa çıkarması. G noktası kadının klitorisle birlikte orgazm yaşamamasını kolaylaştıran bir bölge. Buraya daraltma için yapılan yağ enjeksiyonu G bölgesinin de daha fazla uyarılmasını sağlıyor.

Fakat vajina estetiğini yapan pek çok estetik cerrah hatta kadın doğumcu bulunuyor. Oysaki teknik beceri büyük önem taşımaktadır. Bunu da tek şekilde Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur ve geliştirdiği ödüllü tekniği Genital Güzelleştirme de görebiliyoruz.

Kaynak: http://gozestetigi.gen.tr/21-vajina-estetigi/51-vajina-estetigi-ve-labioplasti.html