Vajina estetiği neleri çözümler?

Vajina Estetiği Neleri ÇözümlerVajinoplasti yani vajina estetiği bu bölgedeki doğuma ve yaşlanmaya bağlı gelişen deformasyonları çözümleyen bir estetik cerrahi prosedürüdür. Gevşeyen, gevşek hale gelen, kararan, sıkılığını kaybeden, form kaybı yaşayan vajina bölgesinin tüm sorunları vajina estetiği operasyonu ile düzeltilir. Hatta bazı estetik cerrahlar, bölgenin vajina estetiği ile toparlanarak, daha cinsel açıdan daha fazla zevk alan ve veren bir bölge haline geldiğini de savunuyorlar.

Duygusal mı, fonksiyonel mi?

Vajinal dokuların tamiriyle arzu, uyarılma, uyarma gibi duyguların vajina estetiği cerrahisiyle toparlandığını söyleyen estetik cerrahlar kadar, bunun kişisel bir sorgulama olduğunu söyleyen cerrahlar da var. Yüksek bir cinsel tepkinin verileceği hiçbir zaman garanti edemez çünkü cinsellik bir nevi psikolojik bir süreçtir ve kendi içinde vajinal dokuyu sıkma, uzayan orgazm son derece kişisel tepkilerdir. Duygusal, ruhsal, ve kişilerarası faktörlerin olduğu da bir gerçektir. Buna ek olarak, cinsel “duyarlılık” otomatik olarak daha fazla zevke yol açmaz hatta ağrıya bile neden olabilir.

Labiaplasty ve dudakların şekilsizliği

Labiaplasty, plastik cerrahi de Labiada denilir ( “dudaklar” çevreleyen vajina dokusu), tek başına ya da vajinoplasti operasyonu dahilinde yapılabilir. Cerrahi olarak büyük labia (büyük, dış vajinal dudaklar), ya da labia minör (küçük, iç vajinal dudaklar) normal boyutlara getirilebilir. Labiaplasty, labia boyutunu veya şeklini değiştirir genellikle onları daha küçültür veya aralarında bir asimetri düzeltme çalışması yapılır.

Eğer vajinoplasti veya Labiaplasty düşünüyorsanız, vajina estetiği dahilinde karar vermek amacıyla, rekonstrüktif cerrahi ve estetik cerrahi arasındaki farkı anlamanız gerekiyor.

Rekonstrüktif düzeltme, estetik kaygısı

Rekonstrüktif cerrahi, uygulanan vücut kısmının işlevini artırır. Estetik cerrahi ise esasen normal anatomiye estetik eşlik eder.  Kısaca birinde sadece fonksiyon önemli iken, estetik cerrahide hem fonksiyon hem de estetik olarak vajina bölgesinin nasıl gözüktüğü de önemlidir. Bu sebeple vajina estetiği olmak istiyorsanız, seçeceğiniz estetik cerrahın sanatsal bakış açısına, estetik cerrahi deneyim ve görüşlerine dikkat etmenizi öneriyoruz.

Kadın Hastalıkları Uzmanları yani Jinekologlar da vajina estetiği yapıyorlar. Fakat burada da yine görsellik yani estetik kaygılar ortaya çıkıyorlar. Kadın doğum uzmanları bölgesinin fonksiyonlarının tam olarak yerine getirilmesi için uğraşırlar. Operasyon sırasında her zaman uzuvların sadece görevlerini yerine getirmesini amaçlarlar.

Bazı vajinoplasti prosedürleri, örneğin, genç yaşlarda rastlanan sorunlar için rekonstrüktif ameliyatlara başvurulur. Örnek olarak gelişen doğum kusurları bir kız çocuğunun normal idrar yapmama, vajinasının kapalı olması, hatalı biçimlendirilmiş çok kısa, ya da (örneğin vajinal agensis gibi) menstrüasyon olamaması gibi kusurlar çözümlenebilir.

İdrar kaçırma sorunu da çözümleniyor

Vajina estetiği ameliyatlarını değerlendirdiğimizde ve bu şekilde işlevsel sorunları düzeltmek için vajina estetiği yaptıranları incelediğimizde, aslında fonksiyon kadar estetiğinde kadınlar için son derece önemli olduğunu gözlemliyoruz. Ayrıca bir diğer önemli konu yine vajina estetiği operasyonları içerisinde ele alınan üriner inkontinans mevzusudur. İdrar kaçırma manasına gelen üriner inkontinans sadece ürolojinin bir ilgi alanı gibi gözükse de, estetik cerrahlar vajina estetiği operasyonu dahilinde bu sorunu da çözümleyebiliyorlar. Yine burada da bazı doktorların görüşleri şu şekilde. Estetik cerrahlar, eğer bir kadında idrar kaçırma sorunu varsa, aynı zamanda bu, vajina bölgesindeki deformasyonu da gösterir. Kısaca kadının vajina bölgesinin sıkılaştırılması gerekir. Bölgedeki kaslar, idrarı tutamaz hale gelmiştir ve idrar kaçırma sorunu yaşıyordur. Sadece idrar kaçırma sorununu çözümlense dahi genel deformasyon devam edecektir görüşündeler. İşte bu doğrultuda genital güzelleştirme gibi vajina estetiğini total olarak ele alan uygulamalar da bulunuyor.

Vajinoplasti ve Labiaplasty İlgili ameliyatlar

Daha yakın zamanlarda, vajinoplasti “vajinal gençleştirme” ve “tasarımcı vajina” “ genital güzelleştirme” prosedürleri olarak adlandırılan estetik cerrahi prosedürü haline geldi. Aslında en doğrusu, konuya total olarak bakan, hem işlevselliği, hem de estetik kaygıları bir arada ele alan prosedürler olduğunu düşünüyoruz. İşte Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği genital güzelleştirme uygulaması da tam bu ifadeye karşılık veren bir operasyon. Vajinanın olası tüm sorunlarını çözümlüyor. Hem estetik, hem de fonksiyonel olarak form kaybı yaşana vajina bölgesini sil baştan yeniden tasarlıyor ve genç kız görüntüsü ve fonksiyonluğu armağan ediyor.

Genital Güzelleştirme ve vajina estetiği

Vajina estetiği konusunda en fazla modern teknik ve üzerinde çalışılmış bir prosedür olan genital güzelleştirme, üstelik bu çağdaş duruş sebebiyle ödül almış bir teknik.

İçeriğinde labiaplasti, pigmentasyon sorunu, g shot uygulaması, mons pubis tümseği sorunu, vajina daraltma ve bunun gibi bölgeye özel uygulamalarla total bir gençleştirme sağlıyor.  

Op. Dr. Bülent Cihantimur’un genital güzelleştirme, vajina estetiği konusunda çok fazla makalesi var, hasta deneyimleri var. Dolayısıyla işin uzmanına giderek bu vajina estetiği operasyonunu gerçekleştirmek ise bize göre en doğrusu.

Kaynak: http://www.vajinaestetigi.ist/vajina-estetigi-genital-guzellestirme/

Bir Cevap Yazın