Göz Kapağı Estetiği Göz Altı Torbası Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı EstetiğiGöz Kapağı Estetiği, Göz altı torbalanmalarında vücudun doğal dengesini bozmadan hem göz altı torbasını tedavi eden, hem de elmacık bölgesini estetik ölçülere getiren deyim yerindeyse iki estetik operasyonun tek bir işlemde yapıldığı geri dönüşüm estetiği uygulanmaktadır. Amerika ve Avrupa’dan sonra son yıllarda Türkiye’de de uygulanan ve klasik göz altı torbası ameliyatına göre birtakım avantajlar sunan göz kapağı estetiğinde geri dönüşüm yöntemi, göz altı torbasında biriken yağların vücuttan çıkarılmadan göz altında oluşan derin çizgiler ve elmacık kemiklerine doğru yayılmasıyla gerçekleştirilmektedir. Böylece elmacık bölgesi için ayrı bir kesi açılmadan göz altından açılan tek bir kesiyle iki estetik operasyon doğal yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. 

Tek operasyonla hem göz altı torbası hem de elmacık estetiği

Genel ya da lokal anestezi altında 60 ila 90 dakika arasında tamamlanan bu göz altı torbası ameliyatında alt göz kapağındaki kirpik köküne yakın çizgiden ya da alt göz kapağı iç kısmından açılan mini kesilerden girilerek müdahale ediliyor. Göz altı torbasına neden olan yağ dokusu serbestleştirilip göz altında oluşan derin çizgilere yayılarak doldurulmakta, elmacık bölgesi belirginleştirilip güçlendirilmektedir.  Elmacık bölgesi estetiği için protez koymaya da gerek kalmamaktadır. Hasta kendi vücut dokusuyla doğal yollardan estetik elmacık bölgesine sahip olmaktadır. 

Göz Kapağı Estetiği, Göz altı torbası ameliyatındaki bu yeni yöntemin gerçekleştirilmesiyle birlikte göz altı ve elmacık bölgesinde kombine bir gençleşme ortaya çıkmaktadır. Yüze daha diri, genç, canlı ve güçlü bir ifade hakim olmakta, kişinin sosyal ve özel yaşamındaki imaj ve izlenimi pozitif yönde etkilenmektedir. 

Elmacık estetiği sorunu olan kişilerde başarılı göz altı torbası ameliyatı

Elmacık kemikleri silik, sönük, düz ve belirsiz olan kişilerde doku yetersizliği nedeniyle göz altı torbası ameliyatı klasik yöntemlerle daha zor bir tedavi sürecine girmektedir. Geri dönüşüm yöntemi bu zorluğu ortadan kaldırarak elmacık bölgesi estetiği bozulan ve yetersiz yumuşak dokuya sahip kişilerdeki göz altı torbası ameliyatını da daha kolay, pratik hale getirmekte ve arzu edilen sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca sadece göz altı torbası sorunu olan kişilerde de son derece kolay ve etkili sonuçlar alacak şekilde rahatlıkla uygulanmaktadır.