Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında İyileşme Dönemleri

burun estetiği

burun estetiğiBurun estetiği ameliyatı sonrasında yüzünüzün nasıl görüneceği ve kendinizi nasıl hissedeceğiniz konusunda pek çok sorunuz olduğuna eminim. 

Bazı genel soruları yanıtlamak ve burun estetiği ameliyatı sonrasında,  sizi bekleyen muhtemel durumları bir zaman çizelgesi ile anlatmak istiyorum.

1-7 Gün

Ameliyattan cıktığınızda şişliklerin ve büyük olasılıkla morlukların olması gayet normaldir. Bazı hastalar,  ameliyattan çıktıklarında göz çevrelerinde de morarma ile karşılaşabilir. Bunun olması da oldukça doğaldır ve bu morluklarin bir veya iki hafta içerisinde tamamen iyileşmesi beklenir.  Burnun üzerinde, burnun korunmasına yardımcı olmak icin bir atel olacaktır. Yaşadığınız rahatsızlık ve şişlikleri azaltabilmek adına  doktorunuz size, yapmanız gerekenleri söyleyecektir ve ayrıca ağrı kesiciler için mutlaka reçeteniz verilecektir.  Bazı hastalar ameliyatın hemen sonrasında bulantı hissedebilirler ki bu da ameliyata dair normal bir durumdur.

İlk hafta,  burnunuzda tıkanıklık hissediyor olacaksınız ve burnunuzu temizlemek isteyeceksiniz  fakat burun temizliginizi bu noktada kesinlikle sümkürme yoluyla yapmamalısınız. Aksi halde, burnunuza zarar verip, ameliyatınızın sonucunu riske atmış olursunuz.  Ameliyattan sonraki ilk hafta, iki yastıkla,  başınız yükseltilmiş şekilde uyumalısınız ve bir kaç hafta sırt üstü uyumanız oldukça önemlidir. Ameliyat sonrası ilk günler çok önemlidir, burnunuz çok hassas olacağı için dikkatli olmanız şarttır.

 

8-14 Gün

Ameliyatınızdan sonra ilk hafta atel veya dikişleriniz alınmadıysa bu zaman diliminde onlar alınacaktır. Burnunuzun iyileşmesine bağlı olarak, büyük olasılıkla bu dönemde işe dönmeniz mümkün olacaktır. Morarma oldukça azalmış, şişlikler belirli bir oranda inmiş olacaktır.

2 Hafta-2 Ay

Doktorunuz,  bu süre zarfında neleri yapıp yapmamanız konusunda sizinle gerekli bilgiyi paylaşacaktır. İyileşme süreciniz devam ettiği için,  burnunuza dikkat etmeniz gerekli aksi taktirde ameliyatın sonucunu riske atma ihtimaliniz vardır. Gözlük kullaniyor ve takıyorsanız 6. hafta itibariyle, tekrar gözlüklerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu süre sonrasında, burnunuz oturmaya başlayacaktır ve hayatınız tamamen normale dönecektir.

2 Ay – 6 Ay

Şişlikler bir yıla kadar devam edebilir, bu nedenle 2 ile 6 ay arasındaki iyilesme periyodunda burnunuzda küçük değişiklikler oldugunu farkedebilirsiniz.

6 Ay – 1 Yıl

İyileşmenin bu son döneminde,  artık şişliklerin geçmesiyle burunda minör değişiklikler görülebilir. 1 senenin sonunda artık tüm şişlikler inmiş olacağı için burnunuzun alacağı son hali görebilirsiniz. Gerçekçi beklentiler ve yetenekli bir cerrah istediğiniz burna kavuşmanızı sağlayacaktır.

İyi bir iyileşme dönemi geçirebilmek ve ayrıca ameliyat sonucunuzun iyi olması için, burun estetiği konusunda uzmanlaşmış, yetenekli bir cerrah seçmenizi öneririm.

Burun estetiği ameliyatı sonrası, iyileşme dönemine nasıl hazırlanmalısınız?

Burun estetiği ameliyatı için başvuran hastaların,  muhtemel prosedür ve iyileşme dönemi hakkında endişelerinin olması oldukça doğaldır.

Burun estetiği cerrahisi major bir ameliyattır. Estetik kaygılarınızı sonlandırarak kendinizi daha iyi hissetmek ya da fonksiyonel anlamda burnunuzu saglıklı bir şekilde calısır hale getirmek için bir adım atıyorsunuz. Bu nedenle ameliyatınızı planlamanız ve konuya hakim olmanız oldukça önemlidir.

Ameliyatınıza doğru ve planlı hazırlanmanız psikolojik olarak sizi rahatlatacak, iyi bir sonuç alma şansınızı artıracak ve iyileşme sırasında ihtiyacınız olan herşeyi karşılayacak doğru bir yoldur.

Hastaneden çıktıktan sonra, hiç bir şeyle ilgilenmemeniz ve sadece dinleniyor olmanız kritiktir. Bu nedenle ameliyatınızı planlarken, ameliyat öncesinde, evinizi ameliyat sonrası için hazırlamanız, özellikle yalnız yaşıyorsanız oldukça önemlidir.

İyileşme süresince, evinizi ve kendinizi nasıl hazırlamanız gerektiğine dair bir kaç detayı belirtelim;

İşinizden bir süre izin almalısınız!

Yaklaşık 1 hafta 10 gün kadar ameliyat sonrası dinleniyor olmanız gerekecektir. Evden çalışıyor olsanız bile, iş stresi ile kendinizi yormanız, bilgisayarda çalışırken başınızı öne doğru eğmeniz, doğru olmayacaktır. Dinlenmeniz ve vücudunuzun iyileşmesi için kendinize biraz zaman tanımanız oldukça önemli.

http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi-ameliyati-rinoplasti-hakkinda-hersey/

Yardım alın!

Okumaya devam et “Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında İyileşme Dönemleri”

Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

burun estetiği

Burun EstetiğiBurun Estetiği Türkiye de ve Dünya da oldukça sık uygulanan bir estetik cerrahi operasyondur. İnternette dahi en çok aranan kelimeler arasında Burun Estetiği Fiyatları bulunmaktadır. Bu tür bilgilerin internette paylaşılması yasak ve yanlıştır. Hastanın fiziksel ya da bir çok değişkenine bağlı olarak oldukça fazla çeşitlilik oluşturmaktadır.

Doğal görünüm elbette ki bu operasyonda da oldukça önemlidir. Bu sebeple kişilere özel sanal tasarımlar yapılması gerekir. Burun Estetiği Ameliyatı yapıldığında daha sonra bu anlaşılmamalı ve ameliyat izi görünür anlaşılır olmamalıdır.

Yüz estetiği belirleyen en büyük etkendir bu operasyon bunun için önemi oldukça fazladır. Operasyon burna yeni bir şekil vermek için ya da çeşitli sağlık sebepleri dolayısı ile uygulanmış olabilir. Örneğin burun delikleri büyükse küçültülebilir ya da nefes alma zorluğu bulunuyorsa bu sebeple operasyon gerçekleştirilebilinir. Septum deviasyonu bir çok hasta da gerekli bir ameliyattır bu operasyon ile birlikte doğal görünümünüz korunarak size en uygun şekilde estetik bir operasyon ile burun estetiği yapılabilinir.

Bu operasyon gelişim çağını bitirmiş 17-18 yaşlarını aşmış kişiler kişiliği oturmuş kişiler için uygundur, çünkü çoğu zaman gereksiz psikolojik sebeplerle bu ameliyatı olmak isteyenler olabiliyor.

Size uygun burun tasarımı yüzünüze yakışacak şelikde önceden bilgisayar destekli olarak tasarlanmaktadır. 

Okumaya devam et “Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları”

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği Fiyatları , ne istediğinizi karar verin

Bu işlemin amacı, burun ve yapısı özel bir yüz göstermek için. Farklı cerrahi rinoplasti 2 için kullanılır. İlk olarak, ikincisi için teknik açın. Açık yol ince bir burun ile burun alt kısmında İnsizyonunun. Herhangi bir burnun dış yüzeyi veya kullanılan yöntemin görünür parçalar üzerindeki etkisi, veya ameliyat olmadan burnunu kesti. Özellikle burun değerlendirmek ve burun köprüsünün düzeltmek için kullanılır. Cerrahlar tarafından Yöntem genellikle estetik burun tercih edilen yöntemdir. Bir hassas bir konu, ben burun yeni bir şekil vermek için hastayla birlikte karar verdik. Ve yönelim Estetik Plastik Cerrahi hastanın uzmanlar hastanın beklentileri doğrultusunda, hasta için başarılı bir sonuç elde etmede çok önemlidir.

Burun Estetiği eğitimi

Preoperatif hazırlık doktor ve hasta arasındaki çok önemli bir diyalogdur. Bu tür hastanın sağlık durumu gibi, aynı zamanda ön-test için diğer işlemler. Burun kıkırdak ve kemik yapısı, yüz şekli, yaş, durumu, deri, balık, ve ölçülen bir plastik cerrah durumu. Dikkate hasta ile paylaşılır ve bir seçim yapmak olabilir hastanın seçenekleri nazal formu, beklentilerini alarak. Başka bir sorun hastanın sorunlarını sonbahar burada önemlidir. Önce alerjiniz varsa nefes Hasta, darlığı ve, uyuşturucu, sigara, ve estetik cerrahın paylaşımı kullanarak, burun ameliyatı. Yöntem doktora operatif hasta uygulanan ve anestezi, ameliyathane ve potansiyel riskleri ve maliyetleri türü ve kafamdaki tüm soruları sormak zorunda.

http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi/revizyon-burun-estetigi/

Burun Estetiği ile ilgili makale

Rinoplasti ameliyatı 1-2 saat sürer. Ve genellikle genel anestezi altında yapılır. Nazal problemler ve burun ameliyatı ve uzmanları tanımlamak için hekim tarafından kullanılan teknolojiye bağlı. Burun deliklerinden Kesi, olduğunu, ve genellikle özel sektör aracılığıyla yapılır. Bu yöntem, cerrahi bir büyük birikimi gerektirir. Eğer tampon modern bir estetik cerrahi ve plastik burun gerekiyorsa yapılması gerekiyor. Ameliyattan sonra, kesme, ya da herhangi bir diğer ucu yara izi görünüş mümkündür.

Burun Estetiği Fiyatları

Cilalı ve muhtemelen kırık burun mi? Hastanın burun estetiği hakkında merak vardı konulardan biri iyi? Türkiye’de yapılan kozmetik cerrahi çok yüksek bir düzeydedir. Çoğu durumda, bir rinoplasti plastik cerrahi. Bu nedenle, başarılı bir cerrahi burun yansıtabilmekteyiz gibi yeni teknolojiler ve bunların hastalara uyum çok kolaydır.

Silinecek rinoplasti parlatılır ve nazal cerrahi sonunda kullanılır uzun ve sancılı bir süreçtir saklar. Cihaz, özellikle kullanmak edebilmek için dizayn edilmiştir. Bu tamponun girişini önlemek için süreci sırasında bir dizi girişim aracılığıyla bu aygıtı olabilir. Avantajı bu kullanışlı ve daha sonraki bir zamanda ameliyat geçirmiş hastalarda olduğundan daha rahat, mağazalar çok ağrı vardır. Bu nedenle, Burun tampon olabilir.

Burun Estetiği hassas aletler ihlal

Başka bir soru en ilginç hastaların burun işi bozmadan ne olduğunu? Breaks Burun ve deneyimli bir plastik cerrah ve bilgi kadarıyla teknoloji kullanımı olarak da hastanın burun yapısına bağlıdır. Hastanın burun yapıları, ve burun ameliyatı ve rinoplasti kemikler ya da bir sürü sorun bozmadan yapılabilir varsa. Burnun altındaki yapısı ve planı sürecinin burun ucunu kapsayan kıkırdak üçte ikisi, bozmadan bazı prosedürler yapabilirsiniz. Buna ek olarak, burun kemiği şekil bozukluğu, ve bir geniş kavisli da burun yapmak için gereken müdahale etmek için. Bu durumda, çok ince ve narin aletler kesti. Böylece, yapı burun yapı daraltılmakta ve geniş burun simetrik ve asimetrik yeniden inşa edildi. En azından hasta travma, burun ameliyatı ve ameliyat sonrası dönemde üstesinden gelmek için, çok daha şifa, çoğunluğun korkuyu aşmak kolaydır.

http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi-ameliyati-rinoplasti-hakkinda-hersey/