Burun Estetiği Ameliyatı ve Fiyatları

Burun EstetiğiBurun Estetiği Türkiye de ve Dünya da oldukça sık uygulanan bir estetik cerrahi operasyondur. İnternette dahi en çok aranan kelimeler arasında Burun Estetiği Fiyatları bulunmaktadır. Bu tür bilgilerin internette paylaşılması yasak ve yanlıştır. Hastanın fiziksel ya da bir çok değişkenine bağlı olarak oldukça fazla çeşitlilik oluşturmaktadır.

Doğal görünüm elbette ki bu operasyonda da oldukça önemlidir. Bu sebeple kişilere özel sanal tasarımlar yapılması gerekir. Burun Estetiği Ameliyatı yapıldığında daha sonra bu anlaşılmamalı ve ameliyat izi görünür anlaşılır olmamalıdır.

Yüz estetiği belirleyen en büyük etkendir bu operasyon bunun için önemi oldukça fazladır. Operasyon burna yeni bir şekil vermek için ya da çeşitli sağlık sebepleri dolayısı ile uygulanmış olabilir. Örneğin burun delikleri büyükse küçültülebilir ya da nefes alma zorluğu bulunuyorsa bu sebeple operasyon gerçekleştirilebilinir. Septum deviasyonu bir çok hasta da gerekli bir ameliyattır bu operasyon ile birlikte doğal görünümünüz korunarak size en uygun şekilde estetik bir operasyon ile burun estetiği yapılabilinir.

Bu operasyon gelişim çağını bitirmiş 17-18 yaşlarını aşmış kişiler kişiliği oturmuş kişiler için uygundur, çünkü çoğu zaman gereksiz psikolojik sebeplerle bu ameliyatı olmak isteyenler olabiliyor.

Size uygun burun tasarımı yüzünüze yakışacak şelikde önceden bilgisayar destekli olarak tasarlanmaktadır. 

 

Operasyon sonrası tıkanıklık

Burun delikleri arasındaki kıkırdağa septum denmektedir bu kıkırdağın sola ya da sağa kaymasına septum deviasyonu denir. İnsanların bir çoğunda sectum deviasyon bulunur, fakat büyük bölümü bunun farkında değildir. Aşırı tıkanıklık yaptığı zaman ya da eğri bir görünüm oluşturduğunda fark edilebilir.

http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi/erkeklerde-burun-estetigi/

Daha geniş olan delikten aşırı fazla hava geçmesi vücudun o bölgedeki burun estinin kalınlaşmasına ve zaman içerisinde her iki değilin de tıkanmasına sebep olmaktadır. Muayene sırasında tüm bu istenmeyen durumların tespiti yapılabilimektedir.

Ameliyat Hakkında

Bu operasyon anestezi altında yapılmaktadır. Elbette her genel anestezi gerektiren ameliyatların uygun dondanımlara sahip hastaneler de ve Ameliyathaneler de yapılmalıdır.

Bu ameliyat kişinin durumuna göre ortalama 1 ila 4 saat kadar sürmektedir. Ameliyat esnasında kemik ile kıkırdaklara önceden belirlenen şekil verilir. Her cerrahın kendine özgü bir tekniği bulunmaktadır Doç.Dr. Tayfun Türkaslan asla kırma işlemi yapmamaktadır.

Kemiği kırmak ameliyat sonrası aşırı ağrı, şişme morarma yapabilmektedir bunun sonrası elbette hasta şikayetleri artmaktadır. Ayrıca Doç.Dr. Tayfun Türkaslan burun içine operasyon sonrası tampon yerleştirmemektedir, bu sayede bameliyat sonrası rahat nefes alınabilmektedir. Ameliyat sonrası şeklin korunması için dışarıdan plastik bir kalıp yerleştirilerek çözümlenir.

Burun Estetiği Sonrası

Oldukça rahat geçmektedir ameliyat sonrası çok sıkıntı çekilmez çoğunlukla katlanılabilir ağrı olmaktadır. bilinen ağrı kesiciler ile bu ağrılar ile başa çıkılabilinir. İyileşme dönemi ayakta geçirilir bu zaman içerisinde gezip dolaşmak mümkündür. 

Az miktar da şişlik ya da morarma oluşursa 1 hafta içinde tamamen kaybolacaktır. Ameliyattan bir hafta sonrası yapılacak kontroller de takılan plastik parça çıkartılarak şişlik ve morlukların iyileştiği gözlemlenir.

Burun Estetiği sonrası şeklinin oturması için altı ay kadar bir süre gerekmektedir 6 ay sonrası gerçek şekli ortaya çıkacaktır. Ameliyat sonrası darbelerden güneş ışığından uzak durmalı gözlük yerine lens tercih edilmelidir.

Bu konu hakkında Estetikport.com üzerinden Doç Dr. Tayfun Türkaslan’a ulaşabilir bilgi edinebilir siniz. 

http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi-ameliyati-rinoplasti-hakkinda-hersey/

Bir Cevap Yazın