Badem Göz Estetiği

Genel Bilgi

Kadınlar, genellikle aşağı doğru olan göz yapılarını artık 30 dakikalık mini bir operasyonla bilimin tarif ettiği güzel gözlere ve canlı bakışlara kalıcı olarak dönüştürebilecek. Göz estetiğinde yeni yaklaşım olan etkileyici ve  çekik gözlere sahip olmak isteyen her kadına hızlı ve kolayca uygulanabilmektedir. 

Ortaya çıkış öyküsü 

Kadınlar, göz dış kenarlarının yukarıya doğru çekik olmasını her zaman arzu ederler. Kuzey ülkelerindeki insanların göz dış kenarları yukarı doğru çekik bir pozisyondadır. Anadolu’daki kadınların göz dış kenarları ise aşağı doğrudur. Genç yaşta dahi üzgün, yorgun ve yaşlı bakışlara, enerjisi kaybolmuş yüz ifadesine neden olan bu göz yapılarından kurtulmak isteyen hastalarımızdan gelen yoğun talep üzerine badem göz tekniğini geliştirdik. İstedikleri çekik göz yapısı badem göz tanımıyla birebir örtüşüyor. Göz yapıları gereği de buna ihtiyaç duyuyorlar. 

İri ve çekik gözler için geleneksel ve geçici yöntemleri nelerdir?

Toplumumuzda geçmişten bugüne özel bir önem atfedilen gözleri badem göz pozisyonuna getirmek için kadınlar birçok geçici yöntem uygulamaktadır. Sürme çekmek geleneksel bir yöntemdir. Saçları şakaklardan çekerek gözleri ve kaşları yukarı kaldırmak, bazı makyaj hileleri, belirgin göz kalemleri sürmek, kalıcı ya da geçici dövmeler sıkça başvurulan geçici yöntemlerdir. Göz dış kenarlarını yukarı doğru çekik göstermek için başvurulan bu zahmetli işlemler göz çevresindeki cildi olumsuz etkilemekte, gerilen saçlarda zamanla dökülmelere neden olmaktadır. Yapılan operasyon ile bu olumsuzluklar artık ortadan kalkmaktadır. 

Sonucu kalıcı mıdır?

İşlem basit, etkin ve sonuçları kalıcıdır. Her mevsimde rahatlıkla yaptırılan mini bir operasyondur. Birkaç gün içinde arzu edilen sonucun alınması, pratik olması özellikle çalışan kadınlar için önemli bir tercih nedenidir.

 

Badem Göz Estetiği İçin Uygun Olan Göz Yapıları

Hanımlar çoğu zaman yukarıya doğru çekik göz dış kenarları olsun isterler. Bunu istemelerinin en büyük sebebi iletişim kurarken yüzümüzün ortasında bulunan gözlerin ve bakışlarımızın kendimizi ifade ederken çok önemli belirleyici bir faktör olmasıdır. Kuzey bölgelerde yaşayan insanların çoğunluğunun göz kenarları daha yukarıdadır, Anadolu insanının ise göz yapıları aşağıya doğrudur, göz kenarlarının bu şekilde aşağıya doğru olması genç yaşlarda dahi gözlerimize mutsuz, yaşlı, üzgün ve yorgun ifade verir. Bu istenmeyen duruma kalıcı çözüm getirir. Kadınların özellikle tercih ettiği ve sadece otoz dakikalık ufak bir operasyon ile güzel göz tarifine uygun hale gelmesi mümkün olabilmektedir.

Badem Göz Estetiği Operasyonuna Hastanın Hazırlanması

Hastanın operasyon öncesi dijital olarak incelenen göz ve kaş dış kenar açısı simülasyon çalışması ile en uygun hale getirilerek operasyon öncesi hastaya yeni göz yapısı gösterilir bu sayede sağlıklı karar vermesine yardımcı olunur.

Badem Göz Estetiği Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Lokal anesteziyle gözün sadece dış kenarı uyuşturularak, oyuz dakikalık küçük operasyona hazırlanır. Operasyon öncesi göz dış köşesi işaretlenir, işaretlenen kısmın yukarı doğru kişinin arzu ettiği konuma taşınma işlemi yapılır. Bu işlem esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli etken göz açıklığı olan 14-15 mm’in aynı şekilde korunmasıdır. Yukarı taşıma işlemi kemiğe tutturulan basit bir askı ile sağlanır. Basit bir müdahale olduğu için bu işlemler esnasında hasta ile konuşularak bazı komutlar verilir ve hastanın operasyon sürecine eşlik etmesi sağlanır. Bu operasyonu saç telinden ince malzeme ile 3-4 dikiş atılarak tamamlamak mümkündür, bu dikişlerin üçüncü ya da dördüncü gün alınması ile operasyon sonlanıyor.

Badem Göz Estetiği Sonrası Hastane de Yatmak Gerekiyor mu?

Operasyon sonrası hastanın hastane de yatmasına gerek bulunmamaktadır, birkaç saat sonrasında hasta evine dönebilir. Eğer operasyon hafta sonu yapıldı ise haftabaşı hafif bir fondeten sürerek işe gidebilir.

Badem Göz Estetiğinden Sonra Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler

Operasyondan sonra bandaj kullanılmıyor, işlem bölgesine yapıştırılan ince bir strip yeterli oluyor. Operasyon günü hastanın araç kullanmasına izin verilmiyor. Operasyon geçiren hasta sigara içiyor ise gözlerinde üç günü geçen kırmızılık olabilmektedir. İkinci günden sonra yüz yıkanabilir duş alınabilir.

Üst Göz Kapağı Problemleri Badem Göz Estetiğini Etkiler mi?

Eğer kişinin üst göz kapağı fazlalığı ya da sarkması var ise ilk önce bu konuda bir operasyon geçirmesi ardından Badem Göz Estetiği gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu iki işlemin aynı anda yapılması mümkündür. Operasyonun basit ve pratik olması diğer operasyonlar ile aynı anda yapılmasına olanak tanır.

Badem Göz Estetiğinin Göz Sağlığı İçin Olumsuz Etkileri Bulunur mu?

Bu operasyonun görme duyusu üzerinde herhangi olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Göz çevresi ağırlaşmalarında aksine canlandırıcı bir işlemdir. Hastanın Kırma kusurları lazer ile tedavi edildikten sonra bu uygulama yapılabilir.

Badem Göz Estetiği Yüz İfadesini Etkiler mi?

Bu işlem yılın her mevsiminde kolaylıkla uygulanabilir, yüz ifadenizi kesinlikle bozmamaktadır, aksine kadınlara yukarı doğru çekik göz ifadesini vermektedir. Bu operasyon sonrası ifadesiz, yorgun bakışlara elveda diyebilir siniz.

Badem Göz Estetiğinin Sosyal yaşamınıza ve psikolojinize etkileri

Düşük yapılı negatif ifadeli bakışların düzeltilmesi çok önemlidir, karşınızdaki insanlara pozitif canlı bir ruh halinin yansıtılmasına olanak tanır. Gözlerinizdeki olumlu bakış sosyal ve iş çevrenizde ruh halinizi yüksek tutar ve kendiniz ile barışık olmanızı sağlar.

Badem Göz Estetiği Hayatınızı Kolaylaştıracak

Hanımların saçlarını gergin toplayarak, çeşitli makyaj hileleri, belirgin göz kalemi kullanımı ya da kalıcı dövme ile Badem Göz’e sahip olmaya çalışmaları oldukça sık karşılaşılan bazı yöntemlerdir. Badem Göz Estetiği ile bu yöntemlere ihtiyacınız kalmayacak.

Badem Göz Estetiği İle Bilimsel Güzellik

Dış kenarı iç kenarına göre dört derece daha yukarıda olan gözün bilimsel güzel göz tarifine uygun olması size doğal bir çekicilik getirecek.

Bilimsel olarak güzel göz ölçüsü nedir?

Göz dış kenarının iç kenara göre 4 derece daha yukarıda olması bilimin tarif ettiği güzel göz oranıdır. Algı ve iletişimde gözler ve bakışların yüzün merkezine oturması, göz yapısı ve çevresinin estetik açıdan rolünü daha da önemli kılmaktadır. Yüz bölgesine yönelik tüm estetik operasyonlar, bakışları ortaya çıkarmak amacıyla yapılır. Badem göz estetiğiyle gözlerin yapısı bilimsel boyutlara getirilmekte, genç ve dinamik bir görünüme kavuşan gözlerdeki bakışların enerjisi, etki oranı da artmaktadır. 

Genç gözler ve canlı bakışlar için nasıl sağlanır?

Canlı ve sağlıklı bakışlar için göz dış kenarlarının ve kaşların pozisyonu, gergin şakaklar, göz-yanak hattının gergin, sıkı olması, gevşememiş ve sarkmamış göz kapakları tıbbi açıdan gereklidir. Göz küresinin şekli ve göz rengi güzel bakışlar için tek başına yeterli değildir. Badem göz diye tanımladığımız çekik ve iri göz yapısı, kadının yüzüne etkileyici, dinamik bir ifade kazandırır. Duygu ve düşüncelerinizi karşı tarafa aktarırken genç ve canlı bakışlarla daha etkili bir iletişim imkânı sağlar. Bu açıdan renkli gözlere kıyasla iri ve çekik gözler daha dikkat çekicidir. 

Göz çevresini etkileyen en önemli estetik sorunlar

Ortadoğu ve Anadolu’da yaşayan kadınlar çok duygusal ve sıcakkanlıdır. Göz dış kenarları belirgin olarak aşağı doğru düşüktür. Duygu ve düşüncelerini yüz ifadelerine yansıtarak aktarırken mimiklerini yoğun olarak kullanırlar. Yüz ifadesinin zeminini oluşturan mimik kırışıklıkları kadınların yüz bölgesindeki en önemli estetik problemdir. Mimiklerin yoğun kullanılması göz çevresini de etkilemektedir. Göz kapakları erken yaşlarda düşebilmekte, derin kaz ayakları oluşmakta ve dolayısıyla genç yaşta göz çevresi erken yaşlanmaktadır. Zamanla kaşların da aşağı doğru düşmesi bakışlardaki canlılığı söndürmektedir. 

Göz çevresi estetiğini bozan 3 önemli faktör

Üç temel faktör göz çevresi estetiğinin bozulmasına yol açmaktadır. Birinci etken, aileden gelen yapısal göz çevresi deformasyonlarıdır. İkinci faktör, dış etkenlerdir. Sigara ve alkol kullanımı, madde bağımlılığı, düzensiz uyku durumu, stres, uzun süreli antidepresan kullanımı ciddi deformasyonlara yol açabilmektedir. Bireyin duygusal kişiliği ise bir diğer nedendir. Sık ağlayan, ruh halindeki sürekli dalgalanmaların yüze, mimiklere yansıması göz çevresini yıpratıcı bir rol oynar. Bu üç neden, genç yaşta yaşlı gözler ve ışıltısı sönük bakışlara neden olmaktadır. 

HAZIRLIK, OPERASYON VE SONRAKİ SÜREÇ

Hasta, badem göz estetiğine nasıl hazırlanıyor?

Kaş ve gözünün dış kenarı için en uygun açıyı tespit etmek amacıyla hastanın fotoğrafını dijital ortamda değerlendiriyoruz. Simülasyon çalışmasıyla henüz işlem yapılmadan operasyondan sonra ortaya çıkacak badem göz yapısını hastaya göstererek hastanın karar verme sürecini kolaylaştırıyoruz. 

Mini cerrahi işlemin uygulanması ve süresi nedir?

Mini bir cerrahi işlemden ibaret. Bu işlemde önemli olan 14-15 milimetre olan göz açıklığının korunmasıdır. Gözün dış köşesi işlem öncesinde işaretleniyor. Operasyonda işaretlenen kısım yukarı doğru kişinin arzu ettiği konuma taşınıyor.  İşlem, ortalama 30 dakika sürüyor. Lokal anesteziyle gözün dış köşesini uyuşturuyoruz. Yukarı taşınan dokuyu çok basit bir askı ile kemiğin zarına tutturuyoruz. Böylece çekik göz imajı oluşturuluyor. Küçük bir müdahale olduğu içi hastayla konuşularak ve işlem esnasında hastaya basit komutlar verilerek hastanın sürece aktif katılımı sağlanıyor. İşlem bölgesine saçtan ince dikiş malzemesi ile  3 – 4 dikiş koyuyoruz. Bu dikişler 3 ya da 4. gün alınıyor. Kesinlikle iz kalmıyor. 

Operasyon sonrası yatış gerekiyor mu? 

Hastanın işlem sonrasında hastanede yatışına gerek yok. Birkaç saat gözlem altında kaldıktan sonra hasta evine dönebiliyor. İş hayatındaki kadınlar bu operasyonu hafta sonu yaptırdığında, pazartesi günü hiçbir sorun yaşamadan hafif bir fondöten sürüp işine gidebiliyor.   

İşlem bölgesi tam olarak iyileşene kadar hasta nelere dikkat etmeli?

Cerrahi uygulama bölgesinde işlem sonrasında herhangi bir bandaj kullanılmıyor. Sadece ince bir strip yapıştırıyoruz. İşlem günü hastanın araba kullanmasını istemiyoruz. Hasta 2. günden itibaren yüzünü yıkayıp, banyosunu ve makyajını yapabilir. Sigara içenlerin gözlerinde 3 gün ya da biraz daha uzun bir süre kırmızılık olabilmektedir. 

6 SORU, 6 CEVAP

Bu mini cerrahi işlemi engelleyen faktörler var mı? 

Eğer hastanın üst göz kapağında sarkma ve fazlalık varsa, bu deformasyonu üst göz kapağı estetiği ile düzeltip daha sonra badem göz estetiğini uyguluyoruz. Hastanın tercihine göre iki işlem de aynı anda yapılabiliyor. İşlemin pratik oluşu, bunun diğer estetik operasyonlarla kolayca kombine edilmesini sağlamaktadır. 

Badem göz estetiği görme ve göz sağlığıyla ilgili herhangi bir risk oluşturur mu?

Badem göz estetiği, işlem yapılan gözlerde ve görmede herhangi bir sağlık sorununa yol açmıyor. Aksine kırma kusurlarından kaynaklanan göz çevresi ağırlaşmalarında canlandırıcı bir işlemdir. Hastalar, kırma kusurlarını lazerle düzelttikten sonra bu uygulamayı tercih edebiliyor. 

Bu uygulamayı hangi yaş grubundaki kadınlar yaptırabilir?

25-45 yaş gurubundaki kadınlar bu işlemi rahatlıkla yaptırabilir. Yapısal olarak göz kapaklarında düşüklük olan, gözlük kullanan ve bilgisayar karşısında uzun saatler geçirmek zorunda olan kadınlar, oluşan deformasyonlar sonrası bu uygulamayı tercih ediyor. 

Kadının doğal yüz ifadesinde olumsuz etkilere neden olur mu?

İşlem, ifadeyi kesinlikle bozmuyor. Kadınlara, en çok istedikleri yukarı doğru çekik göz yapısına sahip olma fırsatını veriyor.  Bu uygulamanın en önemli nedenleri, ilk bakıştaki yorgun, ifadesiz, pesimist bakışın düzeltilmesidir. Badem göz estetiği bütün yüz modellerinde yılın her mevsiminde uygulanabilmektedir.

Kişinin sosyal yaşamını ve psikolojisini nasıl etkiler?

Yapısı düşük olan gözlerdeki negatif ifadenin düzeltilmesi sosyal hayat açısından oldukça önemli. Çünkü bu estetik uygulamayla karşı tarafa pozitif canlı bir ruh halinin yansıtılması sağlanıyor. Olumlu bakışlar, kişinin ruh halini düzeltip kendisi ve sosyal çevresi, iş ortamıyla barışık kalmasına katkıda bulunuyor. Bu işlemi yaptıranlar, bakışlarına ışıltı geldiğini fark ediyor ve göz çevresi makyajını daha kolay yaptıklarını ifade ediyorlar. 

Toplumumuzda estetik uygulamalar genellikle gizlenmeye çalışılır. Bu estetik işlem böyle bir kaygıya neden oluyor mu?

Estetik operasyonları gizleme kaygısı kadınlarda genel bir eğilimdir. Ancak badem göz estetiği için kullanılan yöntem o kadar etkili ki çevresinde hızla fark ediliyor. Kişi doğallığı bozulmayan, gençleşen gözleri ve enerji dolu bakışlara sahip olmanın rahatlığıyla, estetik operasyonu gizleme kaygısı duymadan hareket edebiliyor.

Bir Cevap Yazın