Göz Altı Torbaları Ameliyatı

göz altı torbaları ameliyatı

göz altı torbaları ameliyatıGöz kapağı estetiği, ülkemizde en sık yaptırılan estetik operasyonlardan biridir. Üst ve alt göz kapağı ameliyatlarıyla cerrahi tedavi yoluna gidilmektedir. Göz kapağı estetiğini iki bölge oluşturmaktadır. Bunlar sarkma, gevşeme, yağlanma, kat oluşumu gibi üst göz kapağı sorunları ve yağlanma, torbalanma, derin çizgilerin oluşumunun ortaya çıktığı alt göz kapağı sorunları. Alt göz kapağı sorunları halk arasında genellikle göz altı torbaları diye adlandırılmaktadır. 

Göz altı torbaları ailesel yatkınlık yoksa 40’lı yaşlardan itibaren kendini göstermekte ve yüz ifadesini olumsuz etkilemektedir.  Aile fertlerinde genetik olarak göz altı torbası oluşumu olan hasta adaylarında daha genç yaşlarda, 30’lu yaşlarda göz altı torbaları ortaya çıkmakta ve kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermektedir. Göz kapağı estetiğini bozan göz altı torbaları aynı zamanda kişinin sosyal hayatında, kalitesiz yaşam yanlış algı ve izlenim vermesine neden olabilir. 

Göz altı torbalarına neden olan faktörlere birlikte göz atalım:

Okumaya devam et “Göz Altı Torbaları Ameliyatı”

Badem Göz Estetiği

Genel Bilgi

Kadınlar, genellikle aşağı doğru olan göz yapılarını artık 30 dakikalık mini bir operasyonla bilimin tarif ettiği güzel gözlere ve canlı bakışlara kalıcı olarak dönüştürebilecek. Göz estetiğinde yeni yaklaşım olan etkileyici ve  çekik gözlere sahip olmak isteyen her kadına hızlı ve kolayca uygulanabilmektedir. 

Ortaya çıkış öyküsü 

Kadınlar, göz dış kenarlarının yukarıya doğru çekik olmasını her zaman arzu ederler. Kuzey ülkelerindeki insanların göz dış kenarları yukarı doğru çekik bir pozisyondadır. Anadolu’daki kadınların göz dış kenarları ise aşağı doğrudur. Genç yaşta dahi üzgün, yorgun ve yaşlı bakışlara, enerjisi kaybolmuş yüz ifadesine neden olan bu göz yapılarından kurtulmak isteyen hastalarımızdan gelen yoğun talep üzerine badem göz tekniğini geliştirdik. İstedikleri çekik göz yapısı badem göz tanımıyla birebir örtüşüyor. Göz yapıları gereği de buna ihtiyaç duyuyorlar. 

İri ve çekik gözler için geleneksel ve geçici yöntemleri nelerdir?

Toplumumuzda geçmişten bugüne özel bir önem atfedilen gözleri badem göz pozisyonuna getirmek için kadınlar birçok geçici yöntem uygulamaktadır. Sürme çekmek geleneksel bir yöntemdir. Saçları şakaklardan çekerek gözleri ve kaşları yukarı kaldırmak, bazı makyaj hileleri, belirgin göz kalemleri sürmek, kalıcı ya da geçici dövmeler sıkça başvurulan geçici yöntemlerdir. Göz dış kenarlarını yukarı doğru çekik göstermek için başvurulan bu zahmetli işlemler göz çevresindeki cildi olumsuz etkilemekte, gerilen saçlarda zamanla dökülmelere neden olmaktadır. Yapılan operasyon ile bu olumsuzluklar artık ortadan kalkmaktadır. 

Sonucu kalıcı mıdır?

İşlem basit, etkin ve sonuçları kalıcıdır. Her mevsimde rahatlıkla yaptırılan mini bir operasyondur. Birkaç gün içinde arzu edilen sonucun alınması, pratik olması özellikle çalışan kadınlar için önemli bir tercih nedenidir.

Okumaya devam et “Badem Göz Estetiği”